Prof.Dr. Semih Halezeroğlu’nun İtalya Konferansı

Ana Sayfa/Genel/Prof.Dr. Semih Halezeroğlu’nun İtalya Konferansı

Prof.Dr. Semih Halezeroğlu’nun İtalya Konferansı:

Akciğer Kanserinde Tek Port Torakoskopi Operasyonu

vats-surgery-lung-cancer-brochure

8 Comments

 1. Kader 23:33 de 18 Şubat 2018 - Yanıtla

  Hocam merhabalar, agbim 42 yasinda ve son iki uc aydir gogus agrilari yasiyor dr’a Gorundu sonuclar temiz fakat gogsunde kucuk bir delik var oda onemsiz demis alman doktorlar. Goguste kucuk delik olusumu nedir acaba? Ne kadar hafife alinabilecek bir durumdur genel bir aydinlatma yaparsaniz cok sevinirim.

 2. Berfin Akgül 19:14 de 7 Temmuz 2017 - Yanıtla

  Alınma şekli: akciğer segmentektomi,sağ
  Klinik özet: mediastinal kitle. Timüs eksizyonu
  Makroskopi; 5x4x3 cm boyutlarında düzgün sınırlı, kapsüllü solid kitle ve çevresinde 11×4.5×0.5 cm boyutlarında fibroadipö doku bulunduran eksizyon materyaldir. Doku dilimlendiğinde kesit yüzünde 4x3x2.5 cm boyutlarında fibröz kalın cidarlı solid lezyon görünümdedir. Lezyon multiloküle görünümdedir.
  Tanı; ENKAPSÜLE TİMOMA, TİP B1, TİMUS, EKSİZYON MATERYALİ
  -TİMUS KAPSÜL İNVAZYONU SAPTANMAMIŞTIR
  -MODİFİYE MASAOKA EVRE: I
  Hocam 3 ay önce ameliyat oldum patoloji sonuçları bu şekilde hala ağrılarım devam etmekte, ışın ya da kemoterapi almama gerek olmadığı söylendi. Sizin görüş ve yorumlarınızı bekliyorum.

 3. BUSRA 11:28 de 27 Nisan 2016 - Yanıtla

  HOCAM MERABALAR NOLUR SORUMU CEVAPLAYIN BABAM KARACIGER KANSERI SONRASI NAKIL OLDU VE 1 SENE SONRA ORDAKI KANSER YAVRULARI AKCIGERININ 3 BOLGESINDE NOKTA SEKLINDE GORULDU VE SUAN NEXAVAR DIYE BII ILAC KULLANIYO NAPMAMIZ LAZIM BUNUN BASKA BIR TEDAVISI VARMIDIR SIMDIDEN TESEKKURLER

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 21:59 de 27 Nisan 2016 - Yanıtla

   Hastanın ayrıntılı, ince kesitli toraks bilgisayarlı tomografisi ve PET-BT ile tüm vücudun taranması ile ne yapılabileceği konusunda bir değerlendirme yapmak gerekir. Acil şifalar dilerim.

 4. fatma 18:27 de 23 Nisan 2016 - Yanıtla

  tşk ederim

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 21:51 de 24 Nisan 2016 - Yanıtla

   Bir kaç tane 3mm nodül önemli bir şey değil. Sigara içmiş olmanız ve ailnizde kanser öyküsü olması sebebiyle 55 yaşından sonra her yıl 1 kez düşük doz bilgisayarlı tomografi ile akciğerlerinizin kontrol edilmesi yeterli olur. Sağlıklı günler dilerim.

 5. fatma 18:26 de 23 Nisan 2016 - Yanıtla

  merhaba hocam akcigerimde 3mm nodü var bikaçtane neyapmalıyım devlet hastanesi 6 ay sonra gel nefesim daralıyor göysümde agrı sigarayı yeni bıraktım amcam ve küçük dayım kaserden öldü yaşım 49

Siz de Prof. Dr. Semih Halezeroğlu'na danışmak için aşağıya sorunuzu yazın