Yordanka ve Hristo Mihaylovi

Ana Sayfa/Hasta Öyküleri/Yordanka ve Hristo Mihaylovi

“hayatımın kadınını bana tekrar kazandırdıkları için çok çok teşekkür ediyorum”

Merhabalar,

Bu hayatta herkez zor zamanlar geçirir ve bu nedenle tavsiye ve deneyime ihtiyaç duyar. İşte bu yüzden başımıza gelenleri ve nerede yardım bulduğumuzu sizlerle paylaşmak istedik. Geçtiğimiz haziran başında eşim Yordanka Hanıma ağır bir hastalık olan akciğer kanseri tanısı kondu. Bu korkunç hastalık sayısız insan hayatına neden olmuştur, fakat biz kaderimize razı gelmeyi değil bu hastalığı nasıl yenebiliriz diye düşünmeye başladık. Bulgaristandaki hekimler eşimin bulunduğu bu durumda akciğer kanserinin evresi nedeni ile ameliyat olmasının imkansız olduğunu, bu nedenle sadece kemoterapi ile tedavi olabileceiğini fakat tedaviye iyi sonuç verenlerin yüzdesinin düşük olduğunu bizlere ilettiler. Şanslıydık ki aynı dönemde eşimin hastanedeki oda arkadaşı Acıbadem Hastanesi’ni bize tavsiye etti. Bunun ardından hemen Varnada ki Acıbadem ofisi ile irtibata geçerek net ve kesin bilgi aldık. Kaybedecek zamanımız yoktu, çünkü bir ay içinde tümör 11mm büyümüştü. Bir kaç gün içerisinde Acıbadem Hastanesi aracı ile İstanbul yollarındaydık. Orada bizi güleryüzlü Elis Boduroğlu karşıladı- bize günün her saatinde destek olan tercümanımız.

Zaman kaybetmeden eşime PET/CT yapıldı, ve ertesi gün Prof.Dr.Semih Halezeroğlu– Avrupa’da adı şerefle anılan bir göğüs cerrahı muayene için başvurduk. Muayene başladıktan bir kaç dakika sonra, sanki onu yıllardır tanıyor hissine kapılıp bir arkadaşım ile sohbet yapıyor gibiydik. Eşim, insanlara çok zor güvenen biri olmasına rağmen onun dikkatli tutum ve yardım etme arzusundan büyülendi ve hemen tedavisin onun yapmasına karar verdi. Bu hasta ve doktor arasında mükemmel bir temastır. İyi bir doktor olmak, öncelikle iyi bir insan olup hastanın güvenini kazanmaktır. Prof.Halezeroğulu bizim gibi tıptan anlamayan insalara sorunun ne olduğunu ve bu durumda nasıl bir tedavi uygulanması gerektiğini çok dikkatlice anlattı. Bizlere Bulgaristandaki hekimler ile ilgili kötü bir söz söylemeden onların yanlışının nereden kaynaklandığı dile getirdi. Sonuç olarak tümörün opere olabileceği ve tamamen alınabileceği anlaşıldı. Hiç zaman kaybedilmeden iki gün sonrasında ameliyat gerçekliştirildi ve sol akciğer lobu alındı. Ameliyat bölgesinde kesi yeri sadece 7-8cm’di, ve iki gün sonrasında eşim çok ufak bir yardım alarak ayağa kalktı ve hastane içerisinde tek başına 2 defa tur attı. Her gün Prof.Halezeroğlu günde 2 defa, ekibi ile birlikte hastamızın durumunu takip edebilme adına vizit yaptı. Genç doktor ve hemşirelerin profesorumuza gösterdikleri saygı beni etkiledi. Profesörümüzle aynı ekipte yer alan Dr.Gökhan Ergene için günümüzde ve ilerki yıllardada sadece güzel sözler duyulacağından eminim. Parlak gülüşüyle, hızlı ve net cevaplarıyla karşısındaki insanın hemen güvenini kazanabiliyor. Hemşirelerimiz- bizim onlara taktığımız isim ”iyi kalpçikler”, acil butonuna bastıktan sonra en fazla 15 saniyede odamızda olup, işlerini dikkatli ve büyük bir profesyonellik ile yapmaktalar.

Prof.Dr. Semih Halezeroğlu ve ekibine, hayatımın kadınını bana tekrar kazandırdıkları için çok çok teşekkür ediyorum. Ümit ediyor ve en içten diliyorum ki daha uzun uzun yıllar insanlara yardım etmeye ve onlara yaşama sevincini geri vermeye devam eder.

Saygılarımla:

Yordanka ve Hristo Mihaylovi[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Kaydet

Kaydet

Kaydet

8 Comments

 1. Mülkiye Kalkan 21:18 de 4 Ekim 2017 - Yanıtla

  İyi gunler hocam ben sizin eski hastanizdan Remzi Kalkan’ın kızıyım. Babam mayista sag akciger ust lobundan ameliyat oldu yaklasik 2.5 cm buyuklugunde bir tümor alindi. Ameliyatini siz yaptiniz ve her seyden cok memnun kaldik. Ameliyattini kapali yaptiniz ve cok cabuk toparlandi. Bir lenf bezine sıcradigi icin 4 kür de kemoterapi verdiniz. Onlar da bitti. Buradaki doktorumuz PET/CT istedi. Onlari cektik ve sonuc kisminda “SAĞ ALT LOB DA SÜPERİOR SEGMENT DÜZEYINDE BIR ONCEKI TETKIKTE IZLENMEYEN METASTATİK ORJİNLİ OLABILECEK 5 mm SUBPLEVRAL BIR NODÜL SÖZ KONUSUDUR.” seklinde bir aciklama yaziyor. Bu ne demek hocam. Buradaki doktor bununla ilgili kesin bi sey soylemedi. Bizi bu konuda aydinlatirsaniz cok seviniriz. Simdiden tesekkurler hocam iyi gunler

 2. Züleyha Basaran 22:35 de 21 Nisan 2017 - Yanıtla

  Merhaba.Adım Züleyha,40 yaşındayım.Kasım 2016 ayında geceleri uykudan uyandıran sol gogsumde yanma,yırtılma,kramp tarzi agrilar ile gittigim hastanede kontrastli pulmoner bt anjiografi tetkiki sonucu alt torakal kesitlerde paraaortik alanda hemiazigos venine komşu aksiyel imaj larda 23×13 mm.silindirik şekilli solid lezyon izlendi veher iki pulmoner arterin alt loba giden subsegmental dallarında emboli saptandı. Bunun üzerine clexan tedavisi uygulandı.19.04.2017 tarihli kontrastli toraks anjio bt sonucu,her iki pulmoner arter inferior dallarında milimetrik emboli açısından kuşkulu dolma defektleri ,sağda T10 11 düzeyinde paravertebral alanda bir önceki tetkikine göre boyutlarında progresyon izlenen 29×16 mm.boyutlarında kitle lezyonu. Sizin görüşünüz benim için önemli.Yardiminiz için teşekkür ederim.

 3. AYSEL TÜRKEŞ 11:58 de 3 Aralık 2016 - Yanıtla

  Hocam 1,5 ay önce başladı herşey, babamın bir bardak soğuk kola içmesiyle hasta olması ve kesilmeyen öksürğü için hemen göğüs hastalıklarına giderek film çektirdik. Filmde şüpheli bir leke gördüler ve başka bir hastaneye sevk edildik. Çekilen pet ct çekiminde akciğer kanseri tespit edildi ve sağ bademcik şüpheli görüldü. Kasımın 7 sinde akciğer lenfinden parça alındı sonuş temiz çıktı, 22 Kasım da sağ bademcik alındı sonuç patolojiden geldi ve 4. evre kanser olarak tespit edildi. 29 Kasım da akciğerde bulunan kitleden parça alındı akciğer zarı zarar gördüğü için çökme başladı. Şu an tüp takılı ciğerin normale dönmesi bekleniyor. Bu arada kitleden gelen patoloji sonucunda akciğer kanseriyle bademcik kanseri bağlantılı olduğu saptanmış. 6 ay ile 2 yıl arasında ömür biçildi babacığıma. Önce Allah sonra sizler gibi bu işin en iyilerine babacığımı göstermek istiyorum. Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin. Çaresizlik korkunç hocam

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 10:02 de 4 Aralık 2016 - Yanıtla

   Aysel Hanım, dilediğiniz zaman yardımcımız Ebru Hanım’dan randevu alabilirsiniz (02123043940 / 05321519734). Yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Acil şifalar diliyorum.

 4. mevlüt erkalma 17:18 de 24 Ekim 2016 - Yanıtla

  slm hocam benim sorunum akciğerde kist var ve bildiğim 10 yıldan fazla çok sertleşmiş geçen günkü muayenede iğne batmadı o derece doktorlar açık amaliyatla kazınması gerektiğini söylüyorlar ben açık amaliyattan korkuyorum siz ne önerirsiniz
  tşk ederim

  • Prof.Dr.Semih Halezeroğlu 20:05 de 24 Ekim 2016 - Yanıtla

   Mevlüt Bey, filmlerinizi görmeden ve yakınmalarınızı bilmeden size ameliyat konusunda bir öneride bulunmam ne yazık ki mümkün değil. Acil şifalar diliyorum.

Siz de Prof. Dr. Semih Halezeroğlu'na danışmak için aşağıya sorunuzu yazın