Vakum Bell Ne Kadar? Tedavi fiyatı nedir?

– Hocam ben 31 yaşındayım acaba bindede olumlu sonuçlar çıkabilir mi? ameliyata olumsuz baktığım için bu kadar zaman bekledim ve vakum tedavisini yeni öğrendim.ve bunun toplam maliyeti nedir acaba herşeyiyle

– Vakum sistemi Almanya’dan ithal edilmektedir ve Türkiye’de tek bir temsilcisi vardır. Vakum maaliyetiniz 3.500TL olmaktadır. Muayene ücreti bir kez ödenmektedir (fiyat bilgisi için telefonla teyit alınız).

Vakum tedavisi nerede yapılır?

– Hocam ben 15 yaşındayım benim göğsümde içeriye doğru 2-3 cmlik bir çöküntü var vakum tedavisini uygulamak için illa İstanbula gitmemiz gerekiyor mu yoksa Ankarada bu tedavi uygulayan bir yer var mı?

– Merhaba, bu sitede genel olarak kunduracı göğsü için vakum sistemi hakkında bilgi vermeye çalışıyorum. Hekim adı vermek veya bir merkezi önermek mümkün değil ne yazık ki. (Detaylı güncel bilgi için danışma hattımızı arayabilirsiniz: 0212 304 39 40 / 0532 151 97 34)

15 yaşında 3,5 cm kunduracı göğsü, vakum tedavisi önerir misiniz?

– Merhaba bende kunduracı göğüs kafesi var çöküklük 3,5cm 15yaşındayım vakuum bell kullanmamı önerirmisiniz yaklaşık 1ay kadar bodybuilding çalıştım bi zararı olurmu

– Bu yaş grubu vakum sistemi ile en iyi sonuçların alındığı gruptur. 1 ay kadar vücut çalışmanın bu konuda bir olumsuz etkisi olmaz.

Vakum tedavisi muayene randevusu nasıl alabilirim?

– İyi günler Semih bey ben 18 yaşındayım benimde kunduracı gögsüm var Eskişehir Tıp Fakültesinde muayene oldum filmler çekindim ve kunduracı göğüsünün bana hiç bir sakıncası yokmuş ama psikolojik olarak aşırı bir zorluğu var ve hastanede bana vakum tedavüsini söylemediler internetten araştırarak kendim buldum ve Acıbadem hastanesine gelicem ama randevu almalı mıyım kimden almalıyım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim iyi akşamlar

– Erişim için 0212 304 39 40 / 0532 151 97 34 numaralı telefondan Bn.Ebru Taşkit ile görüşebilirsiniz.

Kunduracı göğsü vakum tedavisinin yan etkileri nelerdir?

– Bu tedavinin ciddi yan etkileri olma ihtimali varmı ?

– Bugüne kadar belirlenmiş ciddi yan etki yayınlanmamıştır. Vakum uygulanan göğüs bölgesinde kızarıklık, bazı durumlarda meme ucu üzerine vakum uygulanırsa burada şişme oluyor. Ciddi bir yan etki ortaya çıkmamıştır.

Vakum Bell Pektus düzeltmede hangi yaşlarda etkili?

– Merhaba Semih hocam, Vakum bell in pectusu düzeltmede etkili olduğunu söylüyosunuz. Ancak nuss ameliyatı yapan doktorlar bu alete çok da olumlu bakmıyorlar. Doktorlar sitesinde Prof. ….. bir hastaya vakum bell için etkili değil demiş. ben 31 yaşındayım ve Prof. …….  vakum bell için senin yaşın uygun değil dedi.
Ancak siz sitede 52 yaşına kadar kullanılabilir yazmışşsınız. Kafam karıştı bu alet gerçekten etkili mi?

– Ben kullandığım 400’e yakın hasta ve hem Türkçe hem İngilizce tıp literatürü verilerine göre bu yöntemin kunduracı göğsü hastalarında başarılı olduğunu söylüyorum. http://www.toraks.org.tr/uploadFiles/book/file/1992011103351-21722.pdf adresini tıklarsanız bu konuda İsviçreli bilim adamlarının elde etmiş oldukları sonuçları okuma olanağınız olacaktır.

NUSS ameliyatı yapan doktorlar vakum tedavisine olumsuz bakıyor!

– Nuss ameliyatı yapan bazı doktorlar bu aleti önermiyorlar. Siz neden öneriyorsunuz?

– Ben kullandığım 400’e yakın hasta ve hem Türkçe hem İngilizce tıp literatürü verilerine göre bu yöntemin kunduracı göğsü hastalarında başarılı olduğunu söylüyorum. http://www.toraks.org.tr/uploadFiles/book/file/1992011103351-21722.pdf adresini tıklarsanız bu konuda İsviçreli bilim adamlarının elde etmiş oldukları sonuçları okuma olanağınız olacaktır.

Kunduracı Göğsü tedavisinde Vacuum Bell maliyetini SGK karşılar mı?

– Hocam hayirli gunler. Bende de kunduraci gogsu hastaligi var… size sorum şu olcak; babam emekli sandigina bagli acaba devlet maliyet bakimindan Vacuum bell adli aletin bir kismini karsilar mi ?

– Vacuum Bell ücreti SGK tarafından karşılanmıyor.

8 Yaşında Çocukta Sol Göğüste İçeri Çökme

– Merhaba Doktor Bey; 8 yaşında bir kızım var sol göğsü küçük bir çocuk yumruğu kadar içeri çökmüş durumda bu yönteme sizce hemen başlamalı mıyız? Aynı zamanda omurgasının kuyruk sokumu tarafında çok az eğiklik var sizce bağlantılı mıdır?Düzeldikten sonra tekrar çökme olur mu?Bize maliyeti ne kadarı bulur. Teşekkür ederim.

– Kunduracı göğüs durumunda omurgada bir miktar kayma (skolyoz) nadir değildir. Kunduracı göğsü düzeldiğinde bunda da bir düzelme beklenilmemelidir.
Vakumun başarı oranı %87’dir. 1 yıl kullanımdan sonra ilerki zanmanlarda gerileme olduğunu görürseniz birkaç hafta daha kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kalp Hastalığı Olanlarda Vacuum Bell ile Kunduracı Göğsü Tedavisi

– Merhaba Semih Bey, Ben izmirde yaşıyorum ve kundaracı göğsü sıkıntım var.Size muayene olmak istiyorum istanbula gelmeden yaptırmamız gereken tektikler nelerdir.

– Merhaba, eğer belirgin kalp sorunları yaşamıyorsan özel bir tetkik gerekli değil. Kalp sorunları (nefes darlığı, çarpıntı, vücutta şişlikler gibi) varsa önce bir kardiyoloji muayenesi olman gerekir. Bunun dışında özel bir tetkik gerekmiyor.

Kunduracı Göğsü Hastalığında Vakum Bell Tedavisinin Başarı Oranı

– Merhaba hocam, %87 Başarılı olmuştur demişsiniz,Peki bu başarılı olanlar başarılı ameliyat olanlara kıyasla göğüsleri aynı düzey,aynı yükseklikte mi? yani ameliyat yerine bunu yapınca ameliyat kalitesi verir mi?

– Burada başarı hastanın mutlu olup olmaması ile ilgilidir. Vakum kullanan hastalarda %87 başarılı olması hastaların elde edilen yükselme ile mutlu olmaları ile de ilgilidir.
Burada karşılaştırılması gereken şey pektus tedavisinde ameliyat ile bar takılması, 2-4 yıl arası barın durması, ve ikinci bir ameliyatla barın çıkartılması gibi bir süreç ile ameliyat olmadan %87 oranında hastanın mutlu olduğu bir tedavi sürecini karşılaştırmak olmalıdır.
Tedavi tercihi hastaya aittir. Ancak vakum sisteminin etkili olmadığı gibi bir bilgiye inanmayın. Bu tamamen gerçek dışıdır. Buna ait bilimsel yayınları okuyun. Yaklaşık 100 hastamızda elde ettiğimiz sonuçları yakın zamanda yayınlayıp sizlerle paylaşacağım.

Vakum Tedavisi İçin Yaşım Uygun mu?

– hocam ben 29 yasındayım bu yaşta bır fayda görümüyùm?

– Yaşınız vakum yöntemiyle tedavi için uygundur.

NUSS Ameliyatı Sonrası Tekrar Çökme, Tekrarlayan Kunduracı Göğsü

– Merhaba Semih Bey, ben bundan yaklaşık 5 yıl önce nuss ameliyatı oldum ve barı 3 yıl göğsümde taşıdım. Barı çıkardıktan sonra zamanla azda olsa bir çökme meydana geldi. Şu an 24 yaşındayım. İnternette pektus ile ilgili araştırma yaparken bu yeni vakum tekniğini gördüm. Size sorum şu olacak : Ben nuss ameliyatı olmama rağmen bu aleti temin edip bu yöntemi göğüs bölgeme uygulayabilir miyim? Okuduğum kadarıyla evde de rahatlıkla yapılabiliyormuş. Hemde nuss ameliyatından daha acısız gözüküyor. Ve bu aleti ortalama ne kadar süreyle kullanmamız gerekiyor? Şimdiden teşekkürler

– Nuss ameliyatı sonrası yeniden çökme ortaya çıkması ne yazık ki nadir değildir. Bu durumda vakum bell kullanılmasının hiçbir sakıncası yoktur. Şu anda bu şekilde takip ettiğim hastalarımdan hiçbir olumsuz geri dönüş olmamıştır. Sizde de faydalı olacağını umuyorum.
Vakum sistemi zaten sadece evde ve hasta tarafından yapılan bir işlemdir. Vakum göğsünüzün ön kısmında dururken siz ev içinde günlük aktivitelerinize devam ediyorsunuz.
Vakumun etkisi 3 ay içinde ortaya çıkıyor ancak güne 2 kez 30 dakika şeklinde 1 yıl kullanılması gerekiyor.

Vakum Bell Ne Kadar Çöküklükte İyi Sonuç Verir?

– Merhaba hocam benım sorum vacuum bell in çöküklük miktarı hangi aralıkta olan hastalarda daha iyi sonuç verir.Teşekkür ederim

– Vakum sadece hafif veya orta dereceli hastalarda değil, ileri derecde çöküklük durumlarında da olumlu sonuçlar vermektedir.

Kunduracı Göğsü Yan Etkileri Nelerdir?

– Merhaba hocam şimdi sorucagım sorunun cevabını hiç bi yer bulamadım cevaplarsanız sevinirim; bu deformenin etkisi olarak kamburluk ortaya çıkıyor mu ? Yani çukurluk yüzünden kürek kemikleri dışa fırlıyo omuzlar öne doğru düşüyo? çünkü spor yapmama ragmen bu durumlar bende de var ve video da izledigim kunduracı göğüslü her insanda var. Şimdi biz vakum bell le yada nuss ameliyatı olursak omuzlarımız dikleşip kamburlugumuz gidicek mi ?

– Kunduracı göğsü durumu beraberinde bazen kamburluk, bazen asimetrik adale zayıflığı, bazen kaburga alt uçlarının öne doğru çıkıntılaması, sırtta eğirilik gibi durumlarla beraber görülebilir. Vakum bell veya ameliyat olman sadece göğüs ön bölgesindeki çukurun düzelmesine yardımcı olur. Diğer bozukluklara bir etkisi olmaz.

Vakum Bell Nereden Temin Edilir?

– Vakum Bell ürününü istanbul dışında bir yerde muayene olup temin edemiyor muyuz ? Çünkü Burdur-Isparta da göründüğüm doktorlar böyle bir şeyden hiç bahsetmedi

– Vakum Bell konusunda deneyimli göğüs cerrahisi uzmanı sayısı arttıkça daha yagınlaşacaktır. Şimdilik sadece Acıbadem Maslak Hastanesi’nde bizler uyguluyoruz.

Göğüs Çukuru Derinliği Ne Kadardır, Nasıl Hesaplanır?

– Hocam normal insan göğsünde göğüs çukurunun derinliği sıfır mıdır?
yoksa çok az da olsa çukur var mıdır? Ve çururun derinliğini nasıl hesaplayabiliriz?

– Çukurluk hiç bir zaman sıfır olmaz. Kaburgaların göğüs kemiği ile birleştiği yerde mutlaka bir derinlik vardır.
Burada “ne kadar santim problemdir?” sorusuna verilecek tek doğru yanıt “kişiyi rahatsız etmeyecek büyük bir çukurluk normal, ama kişiyi rahatsız edecek küçük bir çukurluk ise anormaldir” olmalıdır. Hesaplama ya çekilecek bir bilgisayarlı tomografi ile ya da göğüs dik duruken her iki göğüs üzerine tutulan ve ortası delik bir ölçüm aleti ile ölçmek şeklinde olmalıdır.

1 cm Kunduracı Göğsü Çöküklükte Vakum Bell Tedavi Süresi

– Hocam merhaba. Ben 24 yaşındayım. Bende çok az bir çöküklük var içeri doğru. 1 cm falandır maksimum. Ama toplamda 3 yıl civarı vücut geliştirme yaptım, her ne kadar pek belli olmasa da. Tedavi süresi yukarda yazdıklarıma rağmen yine 1 yıl mı olur yoksa artar veya azalır mı ? Ayrıca bu alet pahalı bir alet, yakın zamanda fiyatlarda düşme falan gibi bir şey söz konusu olur mu cevabınızı bekliyorum.

– Bazı hastalarımızda kıkırdak sertleşmiş olduğundan bir yıldan fazla süre gerekebiliyor. Fiyat için benim bilgim dahilinde olan bir durum yok ne yazık ki. Almanya’da üretiliyor ve ülkemize ithal ediliyor. Bu nedenle bir şey söyleyemiyorum.

Pektus Vakum Tedavisi Bırakılırsa Ne Olur?

– Merhaba. ben 22 yaşındayım yalnız çok az bir şekilde göğsüm içeri çökük. Bu tedaviye başlayıp herhangi bir şikayetle bıraksam, bıraktıktan sonra daha fazla içeri çökme ihtimali var mı ? Bunu öğrenmek istiyorum.

– Hayır, bıraktığınızda eski halinden daha da fazla çökme olmaz. 3 ay sonra bırakırsanız farklı, 8 ay sonra bırakırsanız farklı olur. Ama eski durumunuzdan daha fazla çökme olması söz konusu değil.

Kunduracı Göğsünün Pektus – Vakum Bell Başarı Oranı Nedir?

– Merhaba hocam benimde göğsümde 1.5 cm civarında bi çukurluk var eğer bu tedaviye başlarsam göğüsümün normal görünme olasılığı nedir

– Sistemin başarı şansı (Basel Üniversitesi’nde kullanım sonuçlarına göre) %90’a yakındır.

5 cm Çöküklük Pectus Hastasıyım, Vakum Kullanabilir Miyim?

– 25 Yaşındayım ve pectus hastasıyım. Yaklaşık olarak göğüs kafesimde 5 cm çöküklük var. Kardiyoloji uzmanına muayene olduğumda kafesin kalp sağ kısmına bası uyguladığını söyledi. Sizce vakum tedavisi bende olumlu sonuç verir mi? Öğrenmek istediğim yaşım ve derin çöküklük olması buna engel olur mu?
Eğer olumlu bir cevap alabilirsem hemen sizinle iletişime geçeceğim. Şimdiden çok teşekkür eder saygılarımı sunarım.

– Bu durum vakum için uygundur. Yaşınız hiç de ileri değil, çukur derinliği 7cm olan hastalarımızda da gayet iyi sonuçlar aldık.